Teknisten palveluiden osasto

VASTUUALUEET

Tekninen johtaja
- teknisen toimen hallinto
- rakennuttaminen
- kaupungin omien kiinteistöjen tilapalvelu
- yritystilojen vuokraus

Mittausteknikko
- tonttien varaus ja myynti
- kaavoitus ja mittaus
- katujen, yksityisteiden, puistojen ja yleisten alueiden hoito

Rakennustarkastaja
- rakennuslupa- yms. lupa-asiat

Ruoka- ja puhdistupalvelupäällikkö
- kaupungin ruoka- ja puhdistuspalvelut

Siivoustyönohjaaja
-
kaupungin puhdistuspalvelut

Toimistosihteeri Ulla Mattila
- teknisen toimen pöytäkirjat, laskutus ja rakennusvalvonnan toimistotyöt

Toimistosihteeri Ulla Kujala
- teknisen toimen talousasiat ja ostoreskontra

Ympäristösihteeri Katja Polojärvi
Puh. +358 44 4745 249
- ympäristö- ja maa-ainesasiat
- ympäristöasioiden neuvonta
- toimistopäivä kaupunginvirastolla pääsääntöisesti maanantaisin







 









Yhteystiedot

Matti Salmela
+358 44 4745 247
matti.salmela@kannus.fi
mittausteknikko
Tekniset palvelut
Timo Himanka
+358 44 4745 255
timo.himanka@kannus.fi
rakennustarkastaja
Tekniset palvelut
Sirpa Maliniemi
+358 44 4745 252
sirpa.maliniemi@kannus.fi
ruoka- ja puhdistuspalvelupäällikkö
Ruoka- ja puhdistuspalvelut
Ulla Mattila
+358 44 4745 251
ulla.mattila@kannus.fi
toimistosihteeri
Tekniset palvelut
Mari Mäki-Korvela
+358 44 4745 306
mari.maki-korvela@kannus.fi
siivoustyönohjaaja
Ruoka- ja puhdistuspalvelut
Ulla Kujala
+358 44 4745 253
ulla.kujala@kannus.fi
toimistosihteeri
Tekniset palvelut
Mikko Polet
+358 44 4745 250
mikko.polet@kannus.fi
vs. tekninen johtaja
Tekniset palvelut